Najczęściej zadawane pytania

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek jest to nazwa handlowa która określa paliwo stałe wyprodukowane z węgla kamiennego przeznaczony do produkcji cieplnej w specjalnie do tego przystosowanych piecach retortowych.
Ekogroszek posiada uziarnienie od 5-25mm i powinien być wytworzony z węgli o niskiej spiekalności (do 20 liczby Rogi) oraz o niskiej zawartości popiołu i siarki.

Z jakiego węgla jest produkowany ekogroszek?

Dobry Ekogroszek powinien być wytworzony z węgli o typie 31 lub 32 tylko te dwa typy węgla zapewniają dobre spalanie w piecach domowych i przemysłowych. Ponadto ekogroszek powinien być wytworzony z węgla wysokokalorycznego powyżej 23 MJ/kg najlepiej powyżej 25MJ/kg o niskiej zawartości siarki zdecydowanie poniżej 1% o niskiej zawartości popiołu poniżej 12% oraz niskiej spiekalności poniżej 20RI.

Po czym rozpoznać dobry ekogroszek?

Niestety na pierwszy rzut oka nie da się rozpoznać dobrego ekogroszku. Jeśli kupujemy ekogroszek luzem. Z wyglądu ekogroszek powinien być wolny od miału i innych zanieczyszczeń i nie mieć nadziarna powyżej 25mm. Warto również sprawdzić czy węgiel jest wilgotny.
Przy zakupie ekogroszku workowanego praktycznie nie ma innego sposobu jak tylko spróbować i ocenić jak dany ekogroszek się spisuje

Dlaczego warto kupić ekogroszek workowany Spark?

Pomimo wyższej ceny ekogroszku workowanego warto na taki wybór się zdecydować.
Dzięki temu masz gwarancję wagi – worek 25kg łatwo przeważyć i sprawdzić czy odpowiada rzeczywistości. Parametry jakościowe ekogroszku Spark odpowiadają rzeczywistości – Na opakowaniu jest wypisana wartość opałowa a nie jak część nieuczciwych sprzedawców podaje ciepło spalania. Licząc na niewiedzę klientów podają większy(wyższy) parametr aby sprzedać towar o zawyżonej cenie. Ekogroszek Spark przed spakowaniem jest przechowywany pod zadaszeniem tak aby uniknąć wilgoci oraz degradacji i erozji węgla.
Ekogroszek Spark jest produkowany tylko i wyłącznie z węgli pochodzących z najlepszych polskich kopalń.

Facebook
Facebook
Facebook