Ekogroszek Spark

Ekogroszek Spark jest to starannie wyselekcjonowany węgiel z najlepszych Polskich Kopalń takich jak KWK Bobrek, KWK Piekary, KWK Chwałowice kopalnie te od lat produkują ekogroszek o nazwach handlowych Skarbek czy Pieklorz. Ekogroszek Spark to idealnie zbilansowany produkt, który jest przeznaczony do kotłów retortowych z podajnikiem automatycznym. 
Dbając o jak najwyższą jakość produktu staramy się aby ostateczny produkt który klient wrzuca do swojego kotła był odpowiednio przygotowany dlatego też przed pakowaniem węgiel jest odpowiednio przechowywany i transportowany.  Przed zapakowaniem ekogroszek Spark magazynowany jest pod zadaszeniem tak aby maksymalnie wyeliminować wilgotność która w naturalny sposób przeszkadza w procesie palenia. 
Na rynku jest mnóstwo różnych ekogroszków ale tylko te które mają prawidłowy bilans pomiędzy kalorycznością, zawartością popiołu, zdolnością do spiekania oraz zawartością części lotnych potrafią ogrzać gospodarstwo domowe w sposób ekologiczny i ekonomiczny. 
Przede wszystkim Ekogroszek Spark jest produktem pochodzącym w 100%  polskich kopalń  bez dodatków węgla rosyjskiego, czeskiego czy brunatnego. 

W naszej ofercie znajdziesz trzy typy ekogroszku Exclusive, Premium, Classic

Ekogroszek Spark Exclusive - najwyższa jakość
Spark exclusive 

wartość opałowa (Qir) ~28 Mj/kg +/- 500kj/kg
ciepło spalania (Qir) – 30 Mj/kg
wymiar ziarna (mm) 6-25
zawartość siarki (Str) – do 0,4% +/- 0,1%
zawartość popiołu (Ar) – 4-6 %
spiekalność RI – 0-20
typ węgla 31.2

Zamów z dostawą do domu - kup teraz

Poszukaj swojego dystrybutora w pobliżu zamieszkania - sprawdź tutaj 

Ekogroszek Spark Exclusive to bezkompromisowa jakość. Ekogroszek stworzony na bazie węgla pochodzącego z KWK Bobrek-Piekary w typie ekogroszku Skarbek. Bardzo niska spiekalność oraz bardzo mała zawartość popiołu i siarki klasuje  go na jeden z najlepszych na rynku Polskim. 

Dzięki temu ogrzewanie twojego domu to czysta przyjemność. Wysoka kaloryczność pozwoli ci ogrzać twój dom szybko i co najważniejsze ekonomicznie. Niska zawartość elementów nie palnych minimalizuje codzienną obsługę pieca do minimum. 

 Największe atuty tego ekogroszku to niska zawartość  popiołu oraz bardzo niska zdolność do spiekania.  Dzięki temu obsługa kotła jest komfortowa i nie jest czasochłonna.


Ekogroszek Spark Premium - wybór naszych klientów 

Ekogroszek Spark Premium

wartość opałowa (Qir) ~27 Mj/kg +/- 500kj/kg
ciepło spalania (Qir) – 29 Mj/kg
wymiar ziarna (mm) 6-25
zawartość siarki (Str) – do 0,6% +/- 0,1%
zawartość popiołu (Ar) – 6-7%
spiekalność RI – 5-15
typ węgla 31.2

Zamów z dostawą do domu - kup teraz

Poszukaj swojego dystrybutora w pobliżu zamieszkania - sprawdź tutaj 

Ekogroszek Spark Premium jest przeznaczony dla klientów którzy poszukują sprawdzonego opału na rynku Polskim. Którzy cenią sobie dobrą jakość oraz swoją wygodę. Wysoka kaloryczność powyżej 27Mj/kg pozwoli ogrzać twój dom stosunkową małą ilością węgla. Optymalne parametry ekogroszku Spark Premium pozwalają się cieszyć nie tylko ciepłem w domu ale również wygodą obsługi kotła jak i oszczędnościami dzięki mniejszemu spalaniu w porównaniu do węgli o niższej kaloryczności i dużym zanieczyszczeniu.
Bardzo niska zawartość popiołu oraz niska zdolność do spiekania powoduje że obsługa kotła jest komfortowa i bezproblemowa. Warto również zwrócić uwagę na niskie zasiarczenie co ma niebagatelny wpływ na żywotność twojego kotła.


Ekogroszek Spark Classic - wybór ekonomiczny Spark classic

wartość opałowa (Qir) ~25 Mj/kg +/- 500kj/kg
ciepło spalania (Qir) – 26 Mj/kg
wymiar ziarna (mm) 6-25
zawartość siarki (Str) – do 0,9% +/- 0,15%
zawartość popiołu (Ar) – 9%
spiekalność RI – 10-20
typ węgla 32.1

Zamów z dostawą do domu - kup teraz

Poszukaj swojego dystrybutora w pobliżu zamieszkania - sprawdź tutaj 

Ekogroszek Spark Classic przeznaczony jest dla klientów którzy poszukują opału o dobrych parametrach spalania w niskiej cenie. Jest to bardzo dobra alternatywa dla klientów którzy już nie chcą ogrzewać swojego domu tanimi zamiennikami pochodzącymi z węgla brunatnego jak i rosyjskiego czy czeskiego. Kaloryczność 25 Mj/kg niespotykana w tanich węglach pozwoli ci ogrzewać dom w sposób ekonomiczny. Natomiast stosunkowo niskie zawartości popiołu i siarki klasują ten węgiel do wyższej kategorii.
Przy dobrym ustawieniu pieca ekogroszek Spark Classic wypala się bardzo dobrze pozostawiając małe ilości odpadów.